Новини
Завершено прекрасний ООВ, але абітурієнти просять ще....

Завершено прекрасний ООВ, але абітурієнти просять ще....

Кілька днів тому завершилася весняна ознайомча поїздка до навчальних закладів Польщі, яку організовував наш проект. Учасники настільки задоволені візитом, що просять у травні організувати такий же, але за іншим маршрутом ))

Перший день провели в дорозі. Оскільки візитери були з різних куточків України – то для них дорога була дуууже довгою, ще й на вулиці стояв холод. Тому діставшись в надзвичайно затишний готель – ми, стомлені, пішли відпочивати.

Ранковий Люблін зустрів нас приємним дотиком весняного сонячного проміння. І з новими силами усі вирушили на знайомство із навчальними закладами у супроводі координатора проекту, який водночас є координатором всіх українських студентів одного із приватних закладів м. Любліна. В понеділок вдалося відвідати чотири навчальні установи, серед яких були не тільки виші, а й загальноосвітній ліцей. Учасники групи могли на власні очі побачити матеріально-технічну базу навчальних закладів, облаштування аудиторій та ознайомитися із освітньою пропозицією та можливістю отримання стипендій, а також побачити умови проживання студентів в гуртожитках. Висловлюємо подяку нашому координатору Денису за екскурсії навчальними закладами, старувкою та за всю надану інформацію. 

Хоч програма першого дня була досить насиченою, - та це не стало на заваді прогулятися старою частиною міста, після чого ми відразу вирушили до столиці Польщі. У Варшаву прибули вже ввечері, але бажання доторкнутися до культурних та історичних пам'яток додало нам сил, і ми вирушили на екскурсію нічною столицею... і бачили, як вона готується до сну. Зранку Варшава була іншою - в ній кипіло життя, всі кудись поспішали. В цей день нас чекали три варшавські ВНЗ. Представники вузів провели презентації в кожному закладі, також ми могли поспілкуватися із студентами, які навчаються вже не перший рік, і почути їхні враження. Студенти підказали на що варто звернути увагу, і поділилися власним досвідом переїзду до Польщі. Після презентацій та смачного обіду, знову вирушили у дорогу - нас чекав Краків!

Дорога від Варшави до Кракова зайняла близько п'яти годин, тому по приїзду в готель, всі швиденько порозбігалися по своїх кімнатах. А з самого ранку вже чекали Краківські виші. В навчальних закладах прийняли нас дуже гостинно. Побували на презентаціях трьох університетів - Педагогічного, заснованого ще у 1946-му, пройшлися студмістечком Економічного університету та побачили умови навчання в Краківській Академії ім.А. Моджевського. Завдяки роботі координатора Проекту ОБК у всіх учасників поїздки залишилось бажання приїхати до Кракова ще не один раз!)

Підсумовуючи, можна сказати, що після візиту, частина учасників змінили думку про попередньо вибраний ВНЗ, і вступатимуть до іншого закладу Польщі, а друга частина - переконалася, що раніше зробили правильний вибір, і батьки могли впевнитися у вірному рішенні, чи обґрунтовано затвердити вибір своєї дитини - майбутнього студента.

Тепер кожний учасник поїздки має свою власну асоціацію з кожним містом та навчальним закладом - думаю, що усі зрозуміли, чи знайшли вони своє місце на найближчі роки студентського життя.

Завжди ваша - координатор ООВ Катерина Олійник ))