Загальні відомості про країну

Англія - країна в Західній Європі, що входить до Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Найбільша за площею і населенням з чотирьох країн Сполученого королівства та трьох частин Великої Британії.  Англія не є політичною одиницею з 1707 року, коли з Англійського королівства та залежних від нього країн була утворена Велика Британія. 

Столиця Англії, Лондон, також є столицею Великої Британії.

Найбільші міста: Лондон, Бірмінгем, Йорк, Кембридж, Ковентрі, Лідс, Лестер, Манчестер, Ньюкасл, Ноттінгем, Оксфорд, Шеффілд.

Офіційна мова: англійська

Державний устрійзаснована на принципі унітарної держави та конституційної монархії.

Валюта: Фунт сте́рлінгів (GBP)

Часовий пояс: UTC, UTC+1

Домен інтернету: uk

Телефонний код: +44

 

Вища освіта в Англії

Значний відсоток українців, які вирішують здобувати освіту за кордоном, обирають навчання в Англії. Освітні традиції беруть свій початок ще з ХІІ століття при заснуванні Оксфордського університету, і на сьогодні британська система освіти підпорядкована чітким та високим стандартам якості.

Більшість програм вищої освіти вивчаються в університетах, але також пропонуються в коледжах вищої освіти, бізнес школах, спеціалізованих навчальних закладах мистецтва, сільськогосподарських коледжах. Навчальні заклади роблять значний внесок в проектування  і розвиток навчальних корпусів - від бібліотек, інформаційних  та наукових лабораторій до спортивних центрів, театрів і художніх студій. Величина навчальних груп розрахована таким чином, щоб студенти завжди мали доступ до обладнання і  достатньо часу для спілкування з викладачами. Британська освіта спрямована на розвиток навичок і творчих здібностей студентів, необхідних для досягнення результатів.

Слід памятати, що навчання в Британії - це не тільки досягнення хороших оцінок, це активне соціальне життя, участь в конференціях, різноманітних гуртках та об’єднаннях, створення особистих організацій та інша культурна діяльність.

Ступені вищої освіти

Система вищої освіти Великобританії охоплює два рівня:

-       освіта першого ступеня: (бакалаврат, базовий диплом (Foundation degree), диплом про вищу освіту  (Diploma of Higher Education), Сертифікат про вищу освіту (Certificate of Higher Education), та Національний диплом HND);

-       післядипломна освіта (магістратура, МВА, аспірантура і докторантура).

Щоб вступити до британського вищого навчального закладу, необхідно мати достатній рівень англійської мови, а також певну академічну і культурну підготовку.

Для вступу до британського вищого навчального закладу іноземцю необхідно володіти англійською мовою на рівні від 6.0 IELTS і вище. Для багатьох закладів Англії  обов’язковими для вступу також є рекомендаційні листи зі школи та мотиваційні листи. Оскільки навчальні заклади є автономними та незалежними, то вступні вимоги дещо відрізняються.

Тривалість навчання у ВНЗ

Тривалість навчання на бакалаврських програмах зазвичай становить 3 роки, за деякими спеціальностями, які передбачають рік роботи, або рік навчання за кордоном - 4 роки, на магістерських програмах – один рік, але також є 1,5 та 2 річні програми навчання.

Навчання у Великобританії розпочинається у вересні-жовтні і закінчується в червні-липні. Процес навчання поділений на три семестри.

Між українською та британською системою освіти існує ряд відмінностей, і наш атестат про середню освіту не є еквівалентом британського, оскільки в українській школі навчаються 12 років, а в Англії-13. При цьому, вже в 10 класі англійські школярі обирають 5-10 дисциплін, за якими протягом двох років готуються до іспитів. Діти, що вирішили поступати в університет, залишаються в школі й протягом наступних двох років вчаться за програмами підготовки до університету A-level, International Baccalaureate, або ж  рік за програмою Foundation. Підготовчі курси Foundation були спеціально створені для іноземних студентів, для яких англійська не є рідною мовою. Програма виступає в якості підготовки до вступу в британський університет, дає базові знання з обраної абітурієнтом спеціальності, і більше зорієнтована на навчання протягом всього курсу і необхідного рівня мови. Для іноземців, які планують вступати на магістратуру, навчальні заклади також проводять підготовчі курси  Pre-Masters

Стажування та практики

Навчання в Англії із студентською візою дозволяє студентам працювати не більше 10 годин в тиждень під час навчання і повен робочий на вихідних і під час канікул.

Стажування може бути включеним в програму навчання, або ж навчальний заклад надає підтримку при влаштуванні на стажування.

Зазвичай практика відбувається на третьому курсі бакалаврату в комерційній, благодійній, або ж державній організації, залежно від умов роботодавця - з повною або ж частковою зайнятістю. Більшість іноземних студентів в Англії влаштовуються на роботу з частковою зайнятістю. До речі, досить популярною серед англійської молоді є волонтерська діяльність, яке дає можливість здобувати робочі навики, практичний досвід, а також надає вагомості для резюме майбутнього спеціаліста.

Диплом

Сьогодні британський диплом є загальновизнаним у світі, і являється, так званою, «перепусткою» в різні структури сучасного ділового світу, оскільки саме британська система освіти вміло поєднує сучасні методи викладання і багатовікові традиції.

Всім відомо, що випускників з дипломами англійських університетів цінуть  роботодавці та наукові об’єднання на будь-якому континенті. Тому, отримання вищої освіти в Англії для багатьох студентів відкриває двері в світ глобальних можливостей та широких перспектив. 

Візова підтримка

Оформлення документів на отримання візи краще починати заздалегідь, не менш ніж за місяць. Строки їх розгляду та прийняття рішення коливаються залежно від мети поїздки і можуть складати як 10-15 днів, так і три тижні. В літній період канікул термін оформлення може сягати 5-6 тижнів з моменту подачі документів і біометричних даних у візовому центрі.

Іноземцям, бажаючим навчатися в англійському навчальному закладі, для того щоб перебувати на території Великобританії, необхідно отримати візу типу Tier 4 (Child / General) student visa.

Великобританія хоч і підписала шенгенську угоду, але залишила паспортний контроль, тому подання та отримання візи має ряд важливих моментів.

Більш детальну інформацію про умови та порядок отримання візи можна ознайомитись на офіційному сайті Уряду Великобританії:

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration

Для економії Вашого часу та зусиль, скористайтеся послугами Проекту «Освіта без кордонів» та отримайте кваліфіковану консультацію, допомогу у правильному, та згідно вимог законодавства Великобританії, оформленні пакету документів для отримання візи.

Опікунство

text

text

text